26 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Nové

VIDEO: Zostane budova na Masarykovej stáť? Aktivisti neustupujú

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.06.2026 08:00 | Spravodajstvo
Tento rok sa začalo intenzívnejšie hovoriť o tom, čo bude s budovou na Masarykovej ulici v Košiciach. Mestská časť ju žiada zbúrať, a to najmä kvôli bezprostrednému nebezpečenstvu.

Budova patrí štátu, konkrétne ministerstvu školstva. Kedysi slúžila ako školské dielne, dnes ale pre miestnych predstavuje tzv. čiernu dieru. O peniaze prichádza štát v tejto veci aj kvôli stovkám výjazdov hasičov a tisíckam kontrol polície. Aj preto by mala ísť budova čoskoro k zemi.

Proti búraniu budovy sa však postavili aktivisti. Argumentujú, že ide o pamiatkovo chránenú budovu.

Téme sa podrobne venujeme vo videoreportáži TV KOŠICE.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
343
videní
01:32
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
510
videní
02:15
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
538
videní
02:42
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2367
videní
00:26


Facebook loginGoogle login