Tento rok sa začalo intenzívnejšie hovoriť o tom, čo bude s budovou na Masarykovej ulici v Košiciach. Mestská časť ju žiada zbúrať, a to najmä kvôli bezprostrednému nebezpečenstvu.
Budova patrí štátu, konkrétne ministerstvu školstva. Kedysi slúžila ako školské dielne, dnes ale pre miestnych predstavuje tzv. čiernu dieru. O peniaze prichádza štát v tejto veci aj kvôli stovkám výjazdov hasičov a tisíckam kontrol polície. Aj preto by mala ísť budova čoskoro k zemi.
Proti búraniu budovy sa však postavili aktivisti. Argumentujú, že ide o pamiatkovo chránenú budovu.
Téme sa podrobne venujeme vo videoreportáži TV KOŠICE.
Tagy k reportáži
KomentárePočet príspevkov: 0
Nie je pridaný žiaden komentár. Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.
KomentárePočet príspevkov: 0
Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.