K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Pietny akt na počesť zavraždených policajtov

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.01.2019 20:10 | Spravodajstvo
Piatok 20. januára 1995 sa nezmazateľne zapísal do histórie polície aj Košíc. V tento deň boli v priamom výkone služby na Adlerovej ulici v Košiciach brutálne zavraždení dvaja košickí kriminalisti - starší seržant Ľubomír Palacký a seržant Ladislav Nistor.

Počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na predchádzanie bytových krádeží na sídlisku Dargovských hrdinov kontrolovali dvoch podozrivých mužov. Po výzve na predloženie dokladov jeden z mužov vytiahol zbraň a šesťkrát strelil do Ľubomíra Palackého, ktorý bol namieste mŕtvy. Ladislav Nistor v snahe zabrániť útoku páchateľa bol zasiahnutý jednou strelou do brucha a následne ho páchateľ usmrtil ranou do tyla. Vrahov z Bieloruska odsúdili na 24 a 12 rokov. Tieto vraždy vyvolali mimoriadny ohlas a pobúrenie nielen v radoch polície, ale aj širokej verejnosti. Minister vnútra povýšil oboch menovaných do hodnosti inšpektorov in memoriam.  

V nedeľu 20. januára teda  uplynulo 24 rokov od ich tragickej smrti. Košickí policajti si uctili pamiatku svojich kolegov položením kvetov pri pamätnej tabuli na mieste udalosti i na ich hroboch. Taktiež sa každoročne koná na ich počesť Memoriál, v rámci ktorého sa policajti z jednotlivých policajných služieb stretli pri futbalovom zápolení.

ČESŤ ICH PAMIATKE.

Zdroj: FB Polícia SR
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
202
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
286
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
354
videní
02:10
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
925
videní
05:54


Facebook loginGoogle login