K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Kapela Kiss My Ex! predstavuje svoj debutový singel „Waves“ spolu s videoklipom.

Ladislav Znám, 30.06.2020 18:41 | Kultúra
Po tom, čo Kiss My Ex“ v máji upútali pozornosť na hudobnej a tanečnej scéne svojím mashupovým videom najväčších hitov Dua Lipy, v ktorom spojili tanečníkov z celého Slovenska, prichádza košické trio so svojím debutovým singlom „Waves“.

Príbeh Kiss My Ex!, ktorý tvoria speváčka Iveta Karičková, Ladislav LeZlee Znám – klávesy a Peter Klema – gitara sa začal na Instagrame. Ich ranné hudobné kvízy hrané akusticky na gitare a klavíri spríjemňujú rána ich followerov už rok a pol. Okrem „lajkov“ od slovenských interpretov ako napríklad Dara Rolins, Tomi Popovič, Adam Ďurica, Lukáš Adamec a Tomáš Buranovský si ich všimli už aj zahraniční interpreti.

„Tento mesiac nás poriadne prekvapilo a potešilo, že sa táto naša zábavka, ktorá nie je ničím iným len čistou láskou k hudbe, zapáčila aj Benee, ktorej hit Supalonely momentálne rotuje v rádiách a zimomriavky nabehli keď akustickú verziu Believe nám lajkol Lenny Kravitz, ktorý je jedným z mojich prvých hudobných idolov,“ prezrádza Peter.
Impulz začať tvoriť a produkovať vlastné pesničky prišiel zo sociálnych médií, kedy otázky ohľadom najbližších koncertov sa začali zintenzívňovať.

„Po našich úvodných dvoch koncertoch vo februári sme sa museli prispôsobiť vzniknutej situácii a tak sme spolu s tanečníkmi vytvorili video s piatimi hitmi Dua Lipa. Na začiatok mája sme mali naplánované vydanie nášho prvého oficiálneho singla. Na natočenie klipu sme ale museli čakať kým sa uvoľnia opatrenia a budeme sa môcť všetci stretnúť,“ vysvetľuje Laci.

„Asi každý z nás má kamarátku, ktorej vzťah je ako roller-coaster – najprv všetko krásne ružové a dokonalé ale po čase nastupujú prvé nezhody, potom sa na chvíľu rozídu, potom sa zase dajú dokopy a tak to ide dookola akurát, že frekvencia hádok a udobrovania sa zvyšuje. Nepomáhajú ani rady od najbližších, že najlepšie riešenie bude dať si zbohom. A o takejto jednej našej kamoške je aj náš klip,“ opisuje Iveta.

„Hlava srdcu nerozkáže ale v pravej chvíli jeden trefný argument dokáže zmeniť všetko. Ale čo to má byt? Čo povedať niekomu, kto nechce počúvať a bolo mu povedané už tisíckrát a opäť skáče z blata do kaluže? Odpoveď na to, čo pomohlo pozitívne zmeniť pohľad na vec našej kamoške sme ukryli v klipe,“ naznačuje Peter.

Debutový singel „Waves“ od Kiss My Ex! má blízko k tanečnej hudbe – v štýle nu-disco, dance rock a power pop s náladou a hudobnými prvkami 80. a 90.rokov. Priamočiary beat podporený groovom basovej linky v slohách necháva priestor pre intímny spev. Nostalgickú náladu druhej slohy ešte viac zvýrazňuje retro synth pad, ktorý pocitovo vťahuje poslucháča do konca 80. rokov.

Refrény skladby sú rozdelené na dve časti, kde druhá časť uvoľňuje napätie a vytvára priestor pre tanečnú energiu. Textovo je tento singel vnútorným rozhovorom s ex a videoklip zobrazuje moment kedy pochopí, že najlepšie riešenie vzťahu, ktorý nefunguje je presne to, čo vyzerá v tej chvíli ako najhoršia alternatíva.

„Na natáčanie klipu sme pozvali našich kamarátov, ktorí dobrovoľne kvôli tomu precestovali na otočku polovicu Slovenska. Konkurencia a pretekanie sa v hudbe je absolútne nepochopenie podstaty hudby! Hudba dáva energiu, robí radosť a spája. Sme aj preto veľmi radi, že v klipe si zahrali hlavné úlohy aj Soňa Červeňáková a Lucia Slobodová, ktoré sú aktuálne víťazky Košického zlatého pokladu so svojím projektom 2VoiSis,“ hovorí Peter.

„Za technickou produkciou klipu sú aj Baška Bujákiová – makeup artist, o ktorej fascinujúcej práci budeme ešte určite počuť, Jani Bodor, Jozef Sopóci a Atilla Farkas z produkčného tímu LeZlee productions, ktorí vďaka svetelnej technike premenili prázdnu sálu na nadupanú párty a kameraman András Micsuda, ktorý dokonale stelesnil moje, občas bizarné predstavy.” opisuje Laci.

„Všetky bezprostredné reakcie účinkujúcich sme postupne predstavovali ako upútavku na vydanie klipu. Ďalšie neuverejnené zábery dostanú priestor vo video dokumente, ktorý pripravujeme. Na júl máme prichystaný ďalší spoločný projekt, tentokrát s 15 spevákmi v Čechách a na Slovensku. A v auguste predstavíme náš ďalší singel spolu s videoklipom, ktorý obrazovo posunie Kiss My Ex! aj za hranice Slovenska,“ prezrádza o najbližších plánoch Ivet.

ODKAZ NA VIDEOKLIP:
https://www.youtube.com/watch?v=FfKXV9XGh5A&feature=youtu.be

FB: https://www.facebook.com/kissmyexofficial
Instagram: https://www.instagram.com/kissmyexofficial/

Foto: Kiss My Ex! (András Micsuda)
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
721
videní
01:32
NovéBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1657
videní
01:16
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
313
videní
Nové
312
videní
03:17


Facebook loginGoogle login