K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Všetko je raz prvýkrát

Robert Hornung, 11.05.2022 09:14 | Šport
Počas víkendu, 7.-8.5.2022, po dvoch rokoch tréningu prerušovaného covidom vycestovala výprava KPŠ Košice na náš historicky prvý parabedmintonový turnaj. Využili sme relatívne blízku možnosť štartovať v českom Rousínove na Oliver Czech Parabadminton Open 2022.
Pred turnajom nik z nás nevedel, čo od neho čakať. Vilo Opina ešte nehral proti iným súperom a tak isto nehral inde ako v našej hale, netušili sme kde je naša výkonnosť v porovnaní s inými
parabedmintonistami. Takže so zmiešanými pocitmi sme vyrazili smer Rousínov. Pridal sa k nám aj Miro Jambor z motivačného centra v Kováčovej, paralympionik, ktorý reprezentoval Slovensko v para stolnom tenise a rád by to isté urobil aj v parabedmintone.
Jedna vec je na takýchto podujatiach úžasná. Vládne tam veľmi priateľská atmosféra, a je tam až neuveriteľný pokoj. Rešpekt k druhému je úplne prirodzený. Ako nám povedal domáci tréner, je rád, že konečne mohol k českej a poľskej vlajke vyvesiť aj slovenskú. A my sme boli hrdí.
Usporiadatelia pripravili skupiny tak, aby si každý zahral . Pre nás bolo dobré, že sa podarilo vytvoriť skupiny stojacich, aj keď prevahu v štartovom poli mali vozíčkári. Vilo a Miro tak hrali v jednej skupine stojacich SL3 a trojicu doplnil Poliak Tomek Szwedo. A spoločne si zahrali aj štvorhru aj ked v zmiešanej skupine kategórií SL3/SL4/SU5/SH6.
Vilo prežil krst ohňom v prvom svojom súboji s ostrielaným poľským parabedmintonistom. Rešpekt bol viditeľný, rozdiel tiež, ale nervozita postupne opadala a Vilo statočne bojoval v tomto i
následnom zápase s Mirom. Štvorhra bola taká bonusovka, Vilo ju nikdy nehral ale postupne sa s Mirom zohrávali a už sa objavil aj úsmev na tvári a hru si užíval.
Domov sme si viezli dve bronzové medaile. Dôležitejšie ale je, že vieme, čo musíme zlepšiť, kam sa ďalej posunúť. A v neposlednom rade si vezieme energiu, ktorú sme získali. Ostáva ju vložiť
do ďaľších tréningov. Práce je pred nami veľa. Dôležité sú tiež nadviazané kontakty a možná spolupráca v budúcnosti jak s Badminton sharks Brno tak aj poľským klubom MKS Copco Imieli, ktorí sú pár krokov pred nami.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
51
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
269
videní


Facebook loginGoogle login