Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Parabadmintonová Praha

Robert Hornung, 02.05.2024 19:30 | Šport
Víkend 27.-28.4.2024 bol v znamení medzinárodného para badmintonového turnaja Czech para badminton open 2024. Turnaj z roka na rok rastie, kvalitnú a početnú konkurenciu tentokrát vytvorilo 79 hráčov a hráčiek z 18 krajín.

V štartovom poli sme videli účastníkov majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta. Ozdobou bola japonská minivýprava s desiatou hráčkou svetového rebríčka. Veľký počet účastníkov znamenal početnú a na parabadmintonových turnajoch nebývalú konkurenciu vo väčšine vypísaných kategórií. Usporiadatelia sa preto rozhodli použiť “švajčiarsky” systém vedenia turnaja, ktorý niekomu pomohol viac, niekomu menej.

Nás teší, že tak ako rastie turnaj samotný, rastie aj počet slovenských účastníkov. V Prahe sa tentokrát predstavili 6 hráči a jedna hráčka zo Slovenska. V súbojoch sa predviedli Miroslav Jambor v kategórii WH2, Maroš Lihocký WH2, Michal Pecko WH1, Rudolf Klein SL3, Viliam Opina SL3, Richard Huray SH6 a Kristína Kocúrová WH2.
A nevracajú sa naprázdno. Zlatú medailu si vybojoval Richard Huray vo štvorhe mužov SH6 so svojim spoluhráčom Grzegorzom Jednakim (POL). Na strieborný stupienok vystúpal Rudolf Klein vo dvojhre SL3 a bronz patrí Kristíne Kocúrovej vo dvojhre WH2. Tesne pod stupňom víťazov skončil Miro Jambor v dvojhre mužov WH2. Všetci zároveň získali nové turnajové skúsenosti a zahrali si proti vynikajúcim súperom, s ktorými by sa inak nemali šancu stretnúť.

Aj keď to nikto oficiálne nepotvrdil, v kuloároch sa hovorí, že pražský turnaj by mohol byť od budúceho roka zaradený do kalendára svetovej badmintonovej federácie BWF.
Organizátori by si to za svoju prácu určite zaslúžili. Pre nás by to bola výborná príležitosť zúčastniť sa oficiálneho turnaja v susednej krajine.

Ďakujeme organizátorom, gratulujeme medailistom a pokračujeme v našej práci.