K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
NovéVáš tip

FOTO: Legendárny košický Triton v ruinách. Zostali len spomienky

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.05.2026 18:22 | Spravodajstvo
Košický Triton, kedysi najobľúbenejšie kúpalisko na Juhu, dnes pripomína skôr scénu z filmu o Černobyle. Od roku 2017, kedy sa tu naposledy kúpalo, areál zarástol náletovou drevinou a technológia je nenávratne zničená.

Prečo sa nič nedeje?
Majetkový labyrint: Pod bazénmi sa nachádza viac ako 60 súkromných vlastníkov pozemkov. Kým mesto tieto parcely nevlastní, nemôže do obnovy investovať peniaze z rozpočtu ani z eurofondov.

Súdne spory: Aktuálne stále prebiehajú desiatky súdnych konaní o náhrady za užívanie pozemkov, čo akúkoľvek rekonštrukciu blokuje.

Vysoká cena: Odhad na totálnu modernizáciu areálu sa dnes šplhá k viac ako desiatim miliónom eur.

Výhľad do budúcna:
Nádej na znovuotvorenie je minimálna, ba až žiadna. Mesto sa momentálne sústredí na údržbu kúpaliska Červená hviezda a plány s areálom na Aničke. Triton tak nateraz zostáva zakonzervovaný v právnom a finančnom mŕtvom bode.

Foto: Samuel Durbák
Text: TV Košice 
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
633
videní
03:12
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7363
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2484
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
15514
videní
03:32


Facebook loginGoogle login