K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Na Luníku IX možno vyrastú nové rodinné domy

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.04.2016 13:47 | Spravodajstvo
Na neslávne známom košickom sídlisku Luník IX, by mohli pribudnúť v budúcnosti nové rodinné domy. Touto myšlienkou sa zaoberali nedávno na košickom magistráte a to v súvislosti s riešením situácie okolo nelegálnej osady Mašličkovo. 

"Bola ponúknutá niektorým rómskym rodinám možnosť výstavby rodinných domov za ich spoluúčasti, konkrétne na území sídliska Luník IX. Táto myšlienka je nová a oslovila niektorých Rómov, ktorí sa chcú podieľať na takomto riešení svojho bývania," informoval nás starosta MČ Západ Ján Jakubov. Práve na túto mestskú časť Košíc má Mašličkovo najväčší vplyv, predovšetkým v podobe nárastu evidovanej kriminality.

V samotnej osade Mašličkovo aktuálne žije približne 300 ľudí, prevažnú časť obyvateľstva tvoria deti.

O osade Mašličkovo
Prvá zmienka o nelegálnej osade Nové Diely pochádza z jari roku 2011, kedy sa na území dnešnej nelegálnej osady usadila prvá rodina, ktorá predtým obývala nelegálnu osadu Unhuber. Následne za ňou začali prichádzať ďalšie. Nové Diely "Mašličkovo" vznikli ako dôsledok riešenia bytovej situácie rodín na Luníku IX. Väčšina obyvateľov obývala byty priamo na sídlisku Luník IX, avšak v dôsledku neplatičstva, asanácii bytových domov, alebo kvôli protiprávnemu bývaniu museli byty opustiť. K rodinám sa postupne začali sťahovať ďalší príbuzní. 
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 4

 

Lucia Suvakova30.04.2016 12:00:26

Ma zmysel este niekoho volit. Ma zmysel este bojovat, ak uz sme dospeli do tohto stadia. Preco ti ktorich volim, preco ked pracujem, preco ked mam hypoteku a vsetko poctivo platim, preco ja som/my sme diskriminovana/y? Pytam sa PRECO? Nech sa necuduju, ze rast populacie klesa a zeny, mlade zeny rodia az daleko za vekom 30-35 rokov. Ved kym dosiahnu priaznive podmienky, byvanie a vsetko co potrebuju pre normalny vyvin a zivot dietata i seba, to chvilu trva. Nehovoriac co v dnesnej dobe robi s ludmi stres.???? Nehanbim sa za svoj nazor. Maju ho vsetci rovnaky, len nik to nepovie nahlas. Ale kto nas uz pocuva.

 

Anonym30.04.2016 09:42:07

dajte mi pozemok material a tiež si postavim... len škoda že som biely...

 

Anonym30.04.2016 09:40:50

a potom sa nečudujte, že ľudia volia kotlebu...

Abov news

Abov news29.04.2016 21:51:34

Tu pekne vidno čo znamená výraz " vybývané byty " :- )

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
228
videní
02:47
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4940
videní
03:03


Facebook loginGoogle login