8337 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

VIDEO: Leto otvorilo kúpaliská. Koľko stoja a čo pripravili?

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.06.2016 17:33 | Spravodajstvo
Oficiálne už máme po prvom letnom dni a horúčavy vylákali Košičanov aj na kúpaliská. Svoju sezónu už otvorili tri, dve tak plánujú urobiť v najbližších dňoch. Od 17.júna je oficiálne otvorené aj kúpalisko Triton na Juhu.

"Máme vymenený laminátový bazén, prakticky už bol po životnosti. Ten nový dáva väčšie možnosti udržiavať hygienu, čistotu vody, bol úplne vynovený základ, dno, ktoré bolo opačne klopené. Pred dvoma rokmi sme menili aj technológiu, ktorá nám umožnila skvalitniť vodu. Filtrovali sme v priebehu 24 hodín dvakrát, v súčasnosti je to až do päťkrát," hovorí Ondrej Vargic z Miestneho podniku služieb, s.r.o. Košice.

Rekonštrukciu bazéna ukončili v apríli, pričom stála 35.000 eur. Kúpalisko Triton s jediným toboganom v Košiciach má kapacitu 1550 návštevníkov, otvorené je vždy od 9:00 do 19:00 . Vstupné sa pohybuje od 3 do 4 eur.

Svoje brány už pre návštevníkov otvorilo aj kúpalisko Ryba, ktoré sezónu zahájilo už minulý piatok. Dokopy sa tam zmestí asi 1100 ľudí a otvorené bude zhruba do začiatku školského roka, možno až do polovice septembra.

"Vlani sme urobili šmýkačky pre deti, ale vedia to využiť aj dospelí, lebo nosnosť je do 120 kíl. Tento rok sa prvýkrát v histórii prenajali bufety súkromným podnikateľom, čiže je tu konkurencia, ktorá núti, aby bola vyššia kvalita služieb a aby ceny boli prijateľné," hovorí správca kúpaliska, Rastislav Földeš.

Mestské kúpalisko otvorili v sobotu 18.6.2016, jeho kapacita je asi 1200 miest a k dispozícii je od deviatej do osemnástej, počas pracovných dní sa tu môžete schladiť od dvanástej rovnako do osemnástej. Dospelý zaplatí za celodenný lístok 4,40 no a dieťa 3,30. Tento rok sa tu môžete tešiť aj na viaceré zmeny.

"Zrekonštruovali sme neplavecký a detský bazén, je tam nové, moderné nerezové teleso bazéna, ktoré je doplnené o niekoľko atrakcií. Napríklad huba s padajúcou vodou, vodný ježko, čiže taká malá fontánka pre deti. Pribudol hojdací záliv a masážna tryska," objasňuje námestník riaditeľa pre správu majetku a investícií TEHO, Štefan Ferencz.

Na zahájenie sezóny sa pripravuje už aj kúpalisko Červená hviezda, ktoré bolo roky zatvorené. Podobne ako na mestské kúpalisko sa tu zmestí  1200 osôb. Ak pôjde všetko podľa plánov, otvoriť by ho chceli už 2.7.2016.  

"Návštevníci sa môžu tešiť na kompletne vynovený a zrekonštruovaný areál, ktorý bude mať určitý historický nádych. Máme tam vynovený plavecký bazén, neplavecký, detský bazén, nový nerezový vodnopólový bazén, ktorý bude túto sezónu slúžiť aj verejnosti," dodáva Ferencz.

Na svoje oficiálne otvorenie čaká aj vonkajší areál pri krytej plavárni, kde by ste sa mohli začať kúpať 1.júla.  
"Momentálne prebiehajú prípravy vonkajšieho areálu, tie spočívajú v sprevádzkovaní detského bazénu, spŕch, kabín na prezliekanie, ako aj hygienických zariadení. Všetko opatrujeme novým náterom," informoval riaditeľ plavárne, Vladimír Hlivák.

V pláne je aj rozšírenie turniketov, keďže sa tu vlani tvorili dlhé rady. Turniket bude po novom obojsmerný, novinkou budú aj zmeny v prevádzkových pokynoch. Konečná podoba ešte nie je stanovená, pravdepodobne však pôjde o spoplatnenie všetkých návštevníkov. Aktuálna cena celodennej vstupenky pre dospelého je 3,90 eur, pre deti 2,80. Areál bude otvorený od 10:00 do 18:00. Hlavná sezóna kúpalísk trvá obvykle do konca augusta, podľa počasia si mnohé kúpaliská predlžujú otváracie doby aj v priebehu septembra.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
19915
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5676
videní
01:47
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3092
videní
02:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4169
videní


Facebook loginGoogle login