K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Hrozbu na kúpalisku ČH nepotvrdili, Sýrčana ale obvinili

TELEVÍZIA KOŠICE, 26.07.2016 17:24 | Spravodajstvo
Košické kúpalisko Červená hviezda v pondelok (25.7.) zatvorili pre podozrivé správanie jedného z návštevníkov. Podľa svedkov si oblečený a z tribúny nahrával a fotil areál a okolie kúpaliska. "Môžeme potvrdiť, že na Kúpalisku Červená hviezda sa v pondelok pohybovala podozrivá osoba s netradičným správaním, takže zamestnanci kúpaliska promptne zareagovali a zavolali štátnu políciu, ktorá túto osobu zadržala," potvrdila dnes TASR hovorkyňa magistrátu mesta Linda Šnajdárová. Kúpalisko zostalo zatvorené kvôli kontrole aj v utorok.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka v utorok popoludní potvrdil, že "polícia preverovala ohlásené podozrenia súvisiace s osobou, ktorá bola neskôr aj obmedzená na osobnej slobode na košickom letisku pred odletom do Veľkej Británie." Na kúpalisku bola zároveň realizovaná bezpečnostná a pyrotechnická kontrola, avšak s negatívnym výsledkom. Kontroly nepotvrdili, že by cudzinec plánoval nejakým spôsobom ohroziť životy, zdravie alebo majetok návštevníkov kúpaliska. Kúpalisko teda nepredstavuje podľa hovorcu Prezídia PZ žiadne bezpečnostné riziko ani hrozbu, a to aj napriek pondelkovému incidentu.

Zadržaným mužom je 36-ročný muž sýrskeho pôvodu s platným pasom Veľkej Británie, ktorý v pondelok cestoval z Ukrajiny na Slovensko a plánoval pokračovať do Bristolu linkou z Košíc. Zastavil sa však na kúpalisku Červená hviezda. Svoje konanie, keď si so zakúpenou vstupenkou a oblečený z tribúny natáčal a fotil návštevníkov, areál aj okolie, polícii vysvetliť nevedel.

Nakoniec sa však zdrží v Košiciach dlhšie ako plánoval, pretože pri kontrole v cele v utorok ráno napadol policajta. Na krku má obvinenie z útoku na verejného činiteľa, stíhaný môže byť vo väzbe alebo na slobode.

Zdroj: TASR, TV KOŠICE
Ilustračné foto: TV KOŠICE

Súvisiaci článok: Červenú hviezdu zatvorili pre podozrivé správanie cudzinca

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
289
videní
02:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
432
videní
01:18
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
14691
videní
01:38
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
856
videní
01:18


Facebook loginGoogle login