6688 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Kompetentní: "Na tejto lávke cez Hornád nemajú ľudia čo robiť!"

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.08.2016 11:57 | Spravodajstvo
Košičania na prechod cez Hornád často používajú lávku, ktorá však na to nie je vôbec určená. Zároveň tento most, ktorý patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku, nie je ani v dobrom technickom stave. Spoločnosť sa bráni, že ľudia tam v prvom rade nemajú vôbec čo robiť. Na zákaz prechodu upozorňuje aj značka, ktorú ale medzičasom poškodili grafity.

"Lávka na hati Ťahanovce slúži predovšetkým pre potreby správcu vodného toku, ktorým je Slovenský vodohospodársky podnik. Z tohto dôvodu je aj prechod cez ňu na vlastné nebezpečenstvo. Podlaha lávky je z dubových fošien, ktoré časom prehnívajú. Poškodené fošne preto pravidelne vymieňame. Vzhľadom na pripravovanú rekonštrukciu tejto hate by nebolo účelné na túto lávku osádzať novú podlahu," informoval nás Pavel Machava zo Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Na lávku sme sa opýtali aj mestskej časti Sever, v ktorej sa most nachádza. "Neslúži ku prechodu pre bežných obyvateľov. K tomu im slúži mostík, ktorý je zhruba o dvesto metrov ďalej. Je označený tabuľou zákaz prechodu, takže každému by malo byť jasné, že nie je vhodný a neslúži na to, aby chodili skratkou na areál Ryby," uviedol Stanislav Dobranský z oddelenia rozvoja a dodáva, že "pri prechode cez Hornád treba dávať pozor, aby ste aj v rámci vlastnej bezpečnosti využívali len lávku na to určenú."

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Jaroslav Plajdičko02.08.2016 22:46:33

"Kompetentí sú staré hlivy vychované za socializmu a ktorý len sa radi vaľaju vo svojich miestečkách a h....o vedia čo je život obyčajného človeka. Ešte sa ja pamatám osobne ako zo Zš sme prechádzavali tou haťou. A nikomu sa nič nestalo a ani nebazírovali na tom. A teraz zrazu im záleží na tom. A viete prečo, lebo ako všetko na tom posratom slovensku "radšej uzavrieť a zrušiť ako vraziť do niečoho dobrého a UŽITOČNÉHO a PROSPEŠNÉHO pre spoločnosť peniaze"! Lebo oni (tí kompetentný) majú iný "vzduch".

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4051
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
19902
videní
09:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3401
videní
02:43
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1265
videní
01:48


Facebook loginGoogle login