846 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Horúce dni už v Košiciach nečakajte

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.09.2016 12:00 | Spravodajstvo
Tohtoročný september bol v metropole východu aj podľa meteorológov neobvykle horúci. Teploty sa šplhali vysoko k tridsiatke.

„Takéto teploty nie sú typické pre september a pre Košice, to je pravda. V Košiciach na letisku bola najvyššia teplota nameraná 10.septembra a to bolo 29,5°C. Je to výrazný nadnormál,“ myslí si meteorológ Pavol Beránek.

Keďže sme uprostred mesiaca, meteorológovia hodnotia len prvú polovicu: „Druhá polovica septembra vyzerá podľa predpovedí, že bude podstatne chladnejšia. Ale dá sa povedať, že prvá polovica v porovnaní s inými rokmi je v Košiciach veľmi teplá. Dostal sa sem tropický vzduch a ten tu potom v relatívne vyššom tlaku vzduchu pretrvával až do dnešného dňa,“ dodáva Beránek.

V rámci leta mali Košice najvyššiu teplotu v júni a to 34,7°C, najnižšia nameraná teplota bola v metropole východu v auguste – konkrétne sedem stupňov Celzia.

„To leto ako celok bolo o niečo teplejšie ako je dlhodobý priemer, čiže chladnejšie nebolo, ale tohtoročné leto bolo veľmi premenlivé, myslím jún, júl, august. Chýbali v ňom obdobia, že by sa počasie ustálilo a že by tam boli väčšie horúčavy. Boli tam viackrát krátke série výrazného spádu chladného vzduchu,“ hovorí Beránek.
V rámci východného Slovenska bolo najchladnejšie vo výške dvoch metrov v júni v Červenom Kláštore, kedy namerali teplotu pod nulou: -1,0 °C. Naopak najvyššia teplota na východe bola v júni v Michalovciach: 35,9°C.

Vysokým teplotám je však pomaly ale isto koniec. Podľa predpovedí nás čakajú oblačné, až zamračené dni, postupne dážď, teploty klesnú na 15 až 21 stupňov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
548
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1927
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
246
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13615
videní
05:02


Facebook loginGoogle login