743 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Zatvoria na Štefana a Silvestra už o 22-hej?

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.10.2016 09:04 | Spravodajstvo
Už na budúci týždeň chcú podnikatelia zo Starého mesta predložiť poslancom spoločnú dohodu o otváracích hodinách ich nočných prevádzok. Na tej pracujú s právnikom a jej finálna verzia by mala byť známa v pondelok, 31. októbra. Následne chcú návrh prediskutovať aj s obyvateľmi. Ak budú súhlasiť aj tí, dohoda poputuje už na samotný úrad mestskej časti.

Petícia za zachovanie súčasného stavu má už 10 000 podpisov
Situácia v Starom meste je napätá od prijatia sporného Všeobecne záväzného nariadenia, ktoré určuje otváracie hodiny podnikov, diskontov aj herní. Posledné stretnutie mali prevádzkovatelia nočných podnikov minulý týždeň, o jeho záveroch a aktuálnej situácií nás informoval Martin Koreň z Little Havany: "My sme sa chceli dohodnúť na istých časoch, ktoré by platili, alebo na návrhu pre poslancov, ktorý by mohli schváliť. Petícia sa ešte stále podpisuje, máme okolo 10 000 podpisov a čakáme na vyjadrenie prokuratúry, ako v téme rozhodne."  

Reakcia prokuratúry by mala byť známa začiatkom novembra. Ako sme vás už informovali, sporné Všeobecne záväzné nariadenie má ovplyvniť nočné podniky v Starom meste. Po opakovaných stretnutiach všetkých zainteresovaných strán - t.j. obyvateľov, poslancov a podnikateľov ale vyšlo najavo, že obyvateľom obzvlášť prekáža situácia iba v okolí dvoch nočných prevádzok. Ich majitelia sa už s obyvateľmi stretli a vraj našli aj spoločné riešenie. Prijaté VZN bolo prijaté horúcou ihlou a pred jeho prijatím neprebehla ani potrebná diskusia, čo priznal aj starosta MČ, Ľubomír Grega. Podnikatelia v centre mesta sú presvedčení o tom, že ich návrh by mohol byť prijatý všetkými zainteresovaných stranami a zároveň bude prospešnejší ako momentálne schválené nariadenie.

Martin Koreň dodal, že: "návrh prevádzkovateľov je taký, aby vnútorné priestory prevádzkok boli otvorené aj po polnoci, s čím na stretnutí súhlasili prakticky aj obyvatelia a obmedziť by bolo potrebné iba niektoré letné terasy a všeobecne hluk na ulici po 22-hej."

Ak VZN nezmení mestská časť, Silvester aj Štefan skončí v centre o desiatej
Ako nás informoval starosta MČ Staré mesto Ľubomír Grega, zatiaľ nie je jasné, či sa sporné VZN na najbližšom miestnom zastupiteľstve v decembri bude meniť. Ak ale zmena nenastane, obmedzenia prevádzok v zmysle VZN vstúpia do platnosti už v polovici decembra. Štefanské zábavy, ale aj Silvester by tak končil v prevádzkach už o 22-hej.

Mesto síce avizovalo prípravu a návrh VZN o otváracích hodinách prevádzkok pre celé Košice plošne, ak by ho však poslanci aj v decembri schválili, do platnosti by vstúpilo až v januári 2017.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2061
videní
02:53
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1871
videní
05:02
Náš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
704
videní
03:29
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3648
videní
03:44


Facebook loginGoogle login