12433 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Požiar strechy UPJŠ zanechal strašnú spúšť

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.12.2016 12:37 | Spravodajstvo
Rozsiahly požiar zničil v piatok (9.12.) večer strechu a poškodil časť budovy Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. Celkové škody sa podľa hasičov predbežne odhadujú na tri milióny eur.

Budovu na rohu ulíc Dr. Kostlivého a Moyzesovej zachvátil požiar pred 18.00 h. V objekte sa nachádza Ústav chemických vied. Na mieste zasahovalo viac ako 30 hasičov. Požiar zasiahol celú strechu budovy, zásah hasiči ukončili o polnoci. Pri udalosti nedošlo k zraneniam, z budovy evakuovali niekoľko ľudí. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania, rozsah škôd posúdi expertízna skupina.

Hasiči museli dnes ráno v objekte opäť zasahovať, výjazd mali o 7.35 h. "Momentálne došlo k znovurozhoreniu, preto sú opäť na mieste," uviedol pre TASR krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hovorkyňa univerzity Mária Hrehová v sobotu pre agentúru SITA potvrdila, že zhorela celá strecha. Zatiaľ však nevedia, k akým škodám došlo vo vnútri budovy a aký je jej technický stav. Potvrdila, že dnes príde na zhorenisko expertná skupina. Dodala, že momentálne univerzita nemá dostatok informácií a až na ich základe sa rozhodne o ďalšom postupe.

Keďže sa v budove nachádzajú chemické laboratóriá, hasiči pri hasení nočného požiaru požiadali o pomoc aj kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany v Jasove.

Text: TASR/SITA/TV KOŠICE
Video bez komentára: TV KOŠICE

Súvisiace reportáže:
VIDEO: Kvôli požiaru evakuovali okolie
Rektor UPJŠ: "Je to čierny deň pre univerzitu"
VIDEO: Požiar zničil strechu UPJŠ v centre Košíc
BEZ KOMENTÁRA: Požiar strechy UPJŠ zanechal strašnú spúšť

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3333
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
387
videní
04:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1080
videní
00:53
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2329
videní


Facebook loginGoogle login