2254 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Križovatku na Furči čaká rekonštrukcia

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.12.2016 12:32 | Spravodajstvo
Mestská časť Dargovských hrdinov previedla mestu križovatku, ktorú pred niekoľkými mesiacmi upravovala. Magistrát tak po novom bude zodpovedný za správu aj údržbu predmetnej stavby. „Križovatku medzi ulicami Krosnianska, Zupkova a Ovručská, ktorú sme realizovali ešte v priebehu minulého roka, kde sa budovali chodníky a priechody pre chodcov, sme uznesením posunuli na mesto Košice, keďže v zmysle štatútu mesta Košice sú kompetencie týkajúce sa komunikácie na strane mesta,“ uviedol starosta Furče Jozef Andrejčák.

Mesto úsek upravený za asi 13 500 Eur získalo za symbolické jedno Euro. J. Andrejčák dodal, že: „Chýbali tam chodníky, bezbariérový prístup a priechody pre chodcov a je to blízko ZŠ Krosnianska 4 a cez túto prakticky neukončenú časť prechádzali deti do základnej školy, mamičky s kočíkmi či ľudia smerom k rímskokatolíckemu kostolu, čiže túto časť sme práve preto takto realizovali.“

Komunikáciu bude mestská časť upravovať aj ďalej za križovatkou smerom ku spomínanému kostolu. Na základe podnetov obyvateľov tam ešte v prvej polovici budúceho roka pribudnú dva nové svetelné body.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
400
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5269
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
905
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3387
videní
01:05


Facebook loginGoogle login