405 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: V období sviatkov pošta obmedzí služby

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.12.2016 14:05 | Spravodajstvo
Blížiace sa sviatky upravia režim aj na slovenských poštách. Počas Vianoc, Silvestra a Nového roka budú totiž otvorené len niektoré z nich.
Ako pre TV KOŠICE povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková: "klientom bude v Košiciach k dispozícii Pošta 19, ktorá je umiestnená v nákupnom centre. V dňoch 24., 25.12.2016 a 1.1.2017 nebude poskytovať služby pre verejnosť a dňa 31.12.2016 bude otvorená v skrátenom režime."

Predvianočné obdobie prináša so sebou už tradične zvýšený záujem o poštové služby. Každoročne v tomto období zaznamenajú v porovnaní s inými mesiacmi v roku viac zásielok. I. Dorčáková dodala, že: "Pre porovnanie počas roka prijmeme denne v priemere približne 1 milión listových a balíkových zásielok a v predvianočnom období je to takmer 1 100 000 zásielok denne. Podiel na tom má aj nákup tovarov prostredníctvom internetu, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov."

Nie len počas Vianoc ale aj po zvyšok roka by ste si mali dávať pozor na to, aby ste prostredníctvom pošty neposielali predmety, ktoré do balíkov nepatria. Patria medzi ne napríklad prskavky, zábavná pyrotechnika či iné výbušné látky, chemické látky, omamné a psychotropné látky či živé zvieratá. Posielať nemôžete ani látky, ktoré by mohli ohroziť život či zdravie iných ľudí alebo poškodiť životné prostredie.

Posledným dňom pred Vianocami, kedy pošta bude doručovať zásielky, je piatok 23. decembra. Množstvo ľudí ako aj čakacie doby sa na poštách s blížiacimi sa sviatkami dennodenne zvyšujú. Ak teda ešte pred sviatkami chcete niekomu niečo poslať, vo vlastnom záujme by ste tak mali urobiť čo najskôr.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2566
videní
02:50
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
402
videní
03:26
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
627
videní
01:08
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
475
videní
02:33


Facebook loginGoogle login