7870 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Tieto bytové domy na Luníku IX zbúrajú

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.01.2017 12:41 | Spravodajstvo
Na Luníku IX mesto zbúralo už takmer celú Hrebendovu ulicu, dôvodom bola narušená statika a devastácia objektov. Tento rok chce v búraní pokračovať. Na asanáciu bolo v rozpočte vyčlenených 120 000 eur.

Ako uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, "ide o zničené bytové domy Hrebendova 26-28 a Hrebendova 30-32. Užívatelia mali zmluvy uzavreté na dobu určitú, ktorá im dávno uplynula. Všetkým platiacim užívateľom bytov, ktorí mali niekedy zmluvný vzťah k bytu a staré dlhy splácali, boli nad rámec zákona zabezpečené iné byty. Ostatným pôvodným neplatiacim užívateľom bytov bez zmluvy, resp. užívateľom, ktorí byty protiprávne obsadili, dokonca niektorí iba nedávno, bytové náhrady mesto poskytovať nebude."

Asanácia takýchto bytových domov má dopady na tvorbu nelegálnych osád. Aj vďaka tomu vzniklo napríklad neslávne známe Mašličkovo.

O osade Mašličkovo
Prvá zmienka o nelegálnej osade Nové Diely pochádza z jari roku 2011, kedy sa na území dnešnej nelegálnej osady usadila prvá rodina, ktorá predtým obývala nelegálnu osadu Unhuber. Následne za ňou začali prichádzať ďalšie. Nové Diely "Mašličkovo" vznikli ako dôsledok riešenia bytovej situácie rodín na Luníku IX. Väčšina obyvateľov obývala byty priamo na sídlisku Luník IX, avšak v dôsledku neplatičstva, asanácii bytových domov, alebo kvôli protiprávnemu bývaniu museli byty opustiť. K rodinám sa postupne začali sťahovať ďalší príbuzní.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5400
videní
02:03
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6612
videní
02:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1044
videní
02:44
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3403
videní
00:40


FacebookloginGooglelogin