3489 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Obchádzku do Opátky ničí počasie a dodávky

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.01.2017 08:23 | Spravodajstvo
Most cez Ružín je kvôli havarijnému stavu zatvorený už mesiac, presne od Štedrého dňa. Motoristom z Opátky, Margecian a okolia zostali pre spojenie s Košicami len zdĺhavé obchádzky alebo lesná účelová cesta.

Tá je však často v posledných dňoch vo veľmi zlom stave, ničia ju podľa miestnych okrem počasia, predovšetkým dodávky, ktoré ju denne využívajú. Je bežnou praxou, že KSK cestu upraví, do 12. hodín je však opäť zničená a v niektorých častiach prejazdná len s veľkými komplikáciami. Ako uviedla hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková, "Správa ciest KSK lesnú účelovú cestu medzi Zlatníkom a Opátkou upravuje a monitoruje, aby sa zmiernili následky, ktoré spôsobila uzávierka mosta pre obyvateľov Opátky."

Napriek tomu, že podľa oficiálnych informácií je "cesta prejazdná len na vlastnú zodpovednosť a je určená len pre prejazd osobných áut", vzhľadom na stále stúpajúcu intenzitu jej využívania by bol vhodný intenzívny monitoring a reálny zákaz prejazdu dodávkových vozidiel.

Zistili sme, že o pontónovom moste cez Ružín sa predsalen uvažuje. Okolo mosta, ktorý je pre havarijný stav úplne uzavretý, sa v utorok pohybovali vojaci. Ako nám potvrdila hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková, príslušníci Ozbrojených síl zisťovali možnosti použitia náhradného riešenia dopravy cez priehradu. Závery budú jasné v priebehu februára.

S kamerou sme sa pozreli na to, ako sa zmenil život obyvateľov v lokalite, ale aj ako dodávky rešpektujú zákaz prejazdu.

Prehľad dĺžky ďalších obchádzok pre osobné motorové vozidlá:
Trasa Margecany - Košická Belá – Jahodná - Košice 38,6 km
Trasa Margecany – Klenov - Obišovce - Družstevná pri Hornáde - Košice 49,5 km
Trasa Margecany – Klenov – Obišovce - diaľnica D1 - Košice 50,9 km

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4708
videní
02:16
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1254
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4165
videní
01:31
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3166
videní
01:38


Facebook loginGoogle login