K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Na sídlisku Nad jazerom vyrastie 100 bytov

TELEVÍZIA KOŠICE, 30.01.2017 19:07 | Spravodajstvo
Doslova strašiakom bol pre sídlisko Nad jazerom areál bývalej škôlky VSŽ na Galaktickej ulici.

História opusteného objektu
Areál bývalej škôlky kúpila košická spoločnosť MONTE, spol. s.r.o. ešte v roku 2007, a odvtedy bol opustený. Vlastnícka štruktúra vlastníka siahala až do Lichtenštajnska, podľa vyjadrení starostky Lenky Kovačevičovej z apríla minulého roka "Je evidentné, že vlastník nehnuteľnosti dlhodobo porušuje stavebný zákon, keďže budova na Galaktickej nespĺňa množstvo podmienok. Je v dezolátnom stave, nie je zabezpečená proti vniknutiu tretích osôb, nemá okenné výplne a stretávajú sa tam rôzne živly. Pre našu mestskú časť je to veľká oštara." Areál bol pravidelne monitorovaný hliadkami mestskej polície a bol výrazným tŕňom v oku obyvateľov. V blízkosti sa nachádza totiž športový areál ale aj materská škôlka.

Ľady sa pohli v druhej polovici minulého roka
Trvalo takmer nekonečných desať rokov, kým sa v objekte pohli ľady. To, na čo bol zákon krátky sa pohlo, vlastník zrazu prejavil vôľu stav objektu riešiť - v polovici minulého roka začal konateľ spoločnosti so samosprávou a zástupcami štátnych inštitúcií komunikovať, podal žiadosť o búracie práce. Ťažká technika sa do torza bývalej škôlky nakoniec zahryzla v decembri 2016. Aktuálne je na mieste už len hŕba sutín, čakajúca na priaznivé počasie.

Developer má s areálom veľké plány
V týchto dňoch developer, košická spoločnosť LaGO development, s.r.o. predložila Okresnému úradu Košice, Oddelenie ochrany prírody na posúdenie zámer výstavby obytného súboru s polyfunkciou. Má pozostávať z 2 terasových bytových domov s celkovo 100 bytovými jednotkami a celkovo 141 parkovacími miestami. 92 parkovacích miest by malo byť vybudovaných v garáži, ďalšie miesta pribudnú v bezprostrednej blízkosti bytových domov. Súčasťou objektov bude aj polyfunkčná časť.

Začiatok výstavby je podľa zverejneného zámeru plánovaný už koncom roka 2017. Dokončenie stavby by chceli stihnúť v polovici roka 2019, výstavba je plánovaná v II. etapách.

Vlastník a developer majú rovnakého konateľa
V čase začatia búracích prác sa objavili špekulácie, že po kompletnom vyprataní areálu ho vlastník predá nejakému developerovi a zinkasuje za vyčkanie na ideálne trhové podmienky. Nestalo sa, výstavbu chce realizovať spoločnosť LaGO development, s.r.o., ktorá má rovnakého konateľa ako MONTE, spol. s.r.o. Ide o prvý projekt tejto firmy, keďže vznikla len v polovici minulého roka.

Plynie lehota na posúdenie zámeru investora
Zámer je pre verejnosť k dispozícii k nahliadnutiu v budove Magistrátu mesta Košice v kancelárii C-313 na 3. poschodí, do 20.02.2017.

Zdroj: Zámer developera zverejnený na www.enviroportal.sk
Foto: Projekt a vizualizácie LaGO development, s.r.o.
Text: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7499
videní
02:04
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3611
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3080
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1693
videní


Facebook loginGoogle login