K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Na sídlisku Nad jazerom vyrastie 100 bytov

TELEVÍZIA KOŠICE, 30.01.2017 19:07 | Spravodajstvo
Doslova strašiakom bol pre sídlisko Nad jazerom areál bývalej škôlky VSŽ na Galaktickej ulici.

História opusteného objektu
Areál bývalej škôlky kúpila košická spoločnosť MONTE, spol. s.r.o. ešte v roku 2007, a odvtedy bol opustený. Vlastnícka štruktúra vlastníka siahala až do Lichtenštajnska, podľa vyjadrení starostky Lenky Kovačevičovej z apríla minulého roka "Je evidentné, že vlastník nehnuteľnosti dlhodobo porušuje stavebný zákon, keďže budova na Galaktickej nespĺňa množstvo podmienok. Je v dezolátnom stave, nie je zabezpečená proti vniknutiu tretích osôb, nemá okenné výplne a stretávajú sa tam rôzne živly. Pre našu mestskú časť je to veľká oštara." Areál bol pravidelne monitorovaný hliadkami mestskej polície a bol výrazným tŕňom v oku obyvateľov. V blízkosti sa nachádza totiž športový areál ale aj materská škôlka.

Ľady sa pohli v druhej polovici minulého roka
Trvalo takmer nekonečných desať rokov, kým sa v objekte pohli ľady. To, na čo bol zákon krátky sa pohlo, vlastník zrazu prejavil vôľu stav objektu riešiť - v polovici minulého roka začal konateľ spoločnosti so samosprávou a zástupcami štátnych inštitúcií komunikovať, podal žiadosť o búracie práce. Ťažká technika sa do torza bývalej škôlky nakoniec zahryzla v decembri 2016. Aktuálne je na mieste už len hŕba sutín, čakajúca na priaznivé počasie.

Developer má s areálom veľké plány
V týchto dňoch developer, košická spoločnosť LaGO development, s.r.o. predložila Okresnému úradu Košice, Oddelenie ochrany prírody na posúdenie zámer výstavby obytného súboru s polyfunkciou. Má pozostávať z 2 terasových bytových domov s celkovo 100 bytovými jednotkami a celkovo 141 parkovacími miestami. 92 parkovacích miest by malo byť vybudovaných v garáži, ďalšie miesta pribudnú v bezprostrednej blízkosti bytových domov. Súčasťou objektov bude aj polyfunkčná časť.

Začiatok výstavby je podľa zverejneného zámeru plánovaný už koncom roka 2017. Dokončenie stavby by chceli stihnúť v polovici roka 2019, výstavba je plánovaná v II. etapách.

Vlastník a developer majú rovnakého konateľa
V čase začatia búracích prác sa objavili špekulácie, že po kompletnom vyprataní areálu ho vlastník predá nejakému developerovi a zinkasuje za vyčkanie na ideálne trhové podmienky. Nestalo sa, výstavbu chce realizovať spoločnosť LaGO development, s.r.o., ktorá má rovnakého konateľa ako MONTE, spol. s.r.o. Ide o prvý projekt tejto firmy, keďže vznikla len v polovici minulého roka.

Plynie lehota na posúdenie zámeru investora
Zámer je pre verejnosť k dispozícii k nahliadnutiu v budove Magistrátu mesta Košice v kancelárii C-313 na 3. poschodí, do 20.02.2017.

Zdroj: Zámer developera zverejnený na www.enviroportal.sk
Foto: Projekt a vizualizácie LaGO development, s.r.o.
Text: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Imrich Sapara23.08.2023 12:42:07

Konateľ Ing. Igor Lahita, v roku 2016, uniesol môjho maloletého syna do Maďarska, zatajoval sa, po nociach vypisoval mojej manželke Kataríne Saparovej tajne SMS správy, kde musela mu byť k dispozícii hocikedy keď si on napísal, a chcel aby sa nestarala o svojho maloletého syna ktorý potreboval operáciu srdca a bol týmto konateľom unesený do Maďarska. Vždy po nociach sľuboval mojej manželke, že idú na nočné obchodné stretnutia s Ukrajinským veľkopodnikateľom Ševčenkom. Kde až nad ránom ju priviezol na svojom čiernom mercedese ešte opitú ku svojej rodine. Musela pre konateľa Ing. Lahitu, navrhovať a ako by mala vyzerať rezidencia LaGO, kde aj moja manželka Katarína Saparová, vymyslela názov spoločnosti aj rezidencie Lahita GO! Nakoniec pán Lahita zabezpečil, že nás vyhnal na ulicu, bez pomoci, ja som ostal so svojím maloletým synom na ulici musel som odovzdať mestský byt!! Chodil pán konateľ za mnou na pracovisko na čiernom mercedese, aj ku mne domov, kde mi nasľuboval, že už len kvôli môjmu maloletému synovi, ktorého uniesol do Maďarska mi pomôže aby sme neboli na ulici, kde nás on s mojou teraz už exmanželkou Katarínou Saparovou dostali!! Žiadal som od pána konateľa rezidencie LaGO že nám aspoň poskytne jeden byt v jeho rezidencii, keďže viem čo všetko predchádzalo a čo je a bolo v pozadí pána konateľa, bohužiaľ potreboval len rozbiť rodinu a vyhnať nás so synom na ulicu a potom bez pomoci sa vysmievať, lebo on je pán konateľ LaGO rezidencie. O nekonečných jeho rečiach o dcérke ktorá študovala v Paríži, o jeho exmanželke ako jej "ževraj" pomohol kúpil kaderníctvo a o tom ako on nosil plné igelitky peňazí na Opátske, lebo chcel skupovať pozemky!! Len, aby ľudia vedeli, že čo bolo predtým a kto vlastne je pán konateľ Ing. Igor Lahita.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
8016
videní
02:04
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3758
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3371
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1741
videní


Facebook loginGoogle login