K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

V havarijnom stave je v kraji ďalších 5 mostov

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.02.2017 06:59 | Spravodajstvo
Košický samosprávny kraj má v správe zhruba 660 mostov. Väčšina z nich má železobetónové konštrukcie. Viac  problémov je ale s tými, ktoré sú predpínané káblami. Lanová predpätá konštrukcia doslúžila už na  Ružínskom moste, čo skomplikovalo život stovkám ľudí.

O jeden až dva roky budú v havarijnom stave
"Mám informácie o mostoch, ktoré sú smerom na Veľké Kapušany. Je tam päť mostov za sebou. Jeden z nich je takej istej konštrukcie, ako je most cez Ružín, ale našťastie, konzoly sú tam menšie, resp. nie sú také dlhé. Všetkých 5 mostov bude o jeden až dva roky v havarijnom stave," prezradil pre TV Košice statik, Jozef Kurimský.

Nie sú však až také strategické, a majú tiež menšie rozpätie. Za dlhé roky, odkedy sa postavili, na nich ale poveternostné podmienky zanechali stopy. Podľa jeho slov sú mosty v hroznom stave na celom Slovensku.

"Dali sme to už vytypovať -  máme zhruba 5 mostov, ktoré sú v situácii, že už v súčasnom období budeme musieť začať pripravovať projektovú dokumentáciu na ich opravy," povedal predseda KSK, Zdenko Trebuľa.

Kraj chce cesty vrátane mostov opraviť z eurofondov
Krajskí poslanci včera schválili, aby sa vyšší územný celok uchádzal o peniaze z projektov na opravu ciest – aj vrátane mostov. Konkrétne v obciach Veľký Folkmar, Štefánska Huta, Kolinovce, Slatina a Spišské Vlachy. Podľa odobreného materiálu sú všetky mosty na základe posledných hlavných prehliadok z minulého roka v stavebnom stave VI zo VII stupňov, čo znamená veľmi zlý stav.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
827
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
539
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1291
videní
01:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
331
videní
01:30


Facebook loginGoogle login