1865 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Začnú budovať cestu medzi Perešom a Lorinčíkom

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.02.2017 08:31 | Spravodajstvo
S výstavbou prepojovacej cesty medzi mestskými časťami Pereš a Lorinčík by sa malo začať na jar tohto roka. Nutnosť jej výstavby je však známa už niekoľko rokov.

Začala fáza odovzdávania staveniska zhotoviteľovi
Podľa slov starostu MČ Košice Lorinčík – Damiána Exnera: "Výstavba prepojovacej komunikácie Lorinčík – Pereš je vo fáze odovzdávania staveniska zhotoviteľovi. Všetky tieto predprípravné práce začínali v priebehu minulého, resp. predminulého roka. Projektová dokumentácia bola hotová už veľmi dávno. My sme mali možnosť, ako mestská časť tak isto, ako občania, sa vyjadriť k tejto stavbe. Jej začiatky sa datujú už do 80. rokov minulého tisícročia."

Pokračujúca výstavba domov by spôsobila problém v doprave
Hlavným impulzom k začatiu výstavby prepojovacej cesty bola podľa starostu Mestskej časti Pereš, Jozefa Karabina, otázka riešenia dopravnej situácie: "Podnet vznikol na základe toho, že v budúcnosti v Lorinčíku mohli vznikať rôzne individuálne bytové výstavby a následne by to spôsobilo problém v doprave. Práve preto bola tá myšlienka prepojovacej komunikácie, na ktorú by sa napojili všetky takéto malé súbory."

Pereš táto výstavba nijako peňažne nezaťaží, keďže financie na tento projekt poskytla firma z Lorinčíka: "Komunikácia by mala byť napojená od otočky Bystrická v Pereši až k dielu Lorinčík – Háje. Dĺžka komunikácie by mala byť od otočky Bystrická 400m v šírske 13,5m. Stavať sa bude v dvoch etapách, pričom už prebehli viaceré pripomienkové konania a súťaž na výber zhotoviteľa prvej etapy, ktorý by s jej  výstavbou mal začať v marci."

Starosta MČ Košice Lorinčík – Damián Exner dodáva: "Prvá etapa prepojovacej komunikácie začína na obratisku autobusov MHD v Lorinčíku – zastávka Lorinčík konečná a postupne prechádza smerom ku Kostolu sv. Vavrinca a Kláštoru Karmelitánov. Ukončenie bude pred kostolom sv. Vavrinca v tejto križovatke."

Investičný zámer skráti vzdialenosti medzi Perešom a Lorinčíkom
Tento investičný zámer výrazne skráti vzdialenosti medzi mestskými časťami. Okrem iného má pribudnúť chodník pre peších i cyklistov.  Súčasťou komunikácie bude chodník pre peších, chodník pre cyklistov, zelené pásy spojené s náhradnou výsadbou drevín a krovín, o ktorých sa rozhodovalo už v minulom roku, ako prípravnej časti stavby. Prepojovacia cesta by mala byť dokončená a skolaudovaná v septembri tohto roka a pomôže najmä obyvateľom časti Lorinčík Háje a Pereša.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
12441
videní
05:02
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1240
videní
02:08
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
259
videní
1309
videní
02:38


Facebook loginGoogle login