1013 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Chyby v poistení bytu môžu vyjsť príliš draho

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.04.2017 07:57 | Spravodajstvo
Košickí hasiči evidujú len za uplynulý mesiac viac ako 300 výjazdov v meste a okolí. Medzi nimi sa viac menej pravidelne vyskytujú aj nehody v domácnostiach. Ide napríklad o požiare bytov, alebo o technické poruchy ako prasknuté vodovodné potrubie, úniky z radiátorových systémov, zabuchnutia a podobne. Pri zásahoch, ale aj samotných poruchách dochádza prirodzene k reálnym škodám.

Ak sa vám už nešťastie udeje, reakcia býva takmer identická. Hľadanie poistnej zmluvy, kontaktovanie svojej poisťovne a dúfanie v to najlepšie. Problém však nastáva, ak vaša poistka nepokrýva to, čo by ste potrebovali a na svetlo sveta tak vyplávajú najčastejšie chyby spojené s poistením bývania.

"Ide o to, že ľudia sa nestarajú, čo im ich poistka kryje. Často sa preto stáva, že nemajú poistené 4 hlavné komponenty: nehnuteľnosť, domácnosť, zodpovednosť za škodu z vlastníctva nehnuteľnosti a občianska zodpovednosť," spresňuje finančný sprostredkovateľ Milan Hudák.

Pri uzatváraní poistnej zmluvy by sme podľa odborníkov mali v ideálnom prípade mať poistenú nielen domácnosť, ale aj nehnuteľnosť. Jej súčasťou je všetko, čo je s bytom pevne spojené, ako napríklad múry, okná, dvere, či sanita. Naopak súčasťou domácnosti je nábytok, spotrebiče a elektronika. Poistiť sa môžete aj pred vyčíňaním prírody.

V živote môžete oceniť aj spomínanú občiansku zodpovednosť. Napríklad keď na dovolenke niečo zničíte, alebo niekomu nechtiac spôsobíte ujmu na zdraví, môže to kryť vaša poistka. Táto takzvaná občianska zodpovednosť sa vzťahuje na všetkých členov vašej domácnosti. V Košiciach sa bežné poistenie bytov v súčasnosti pohybuje v sumách približne 40 eur ročne za nehnuteľnosť, spolu s domácnosťou je to okolo 70 eur.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Stanislav Jendrišák07.04.2017 13:19:35

Z vlastnej skúsenosti viem, že veľa ľudí sa nezaujíma čo majú vlastne kryté v poistení nehnuteľnosti alebo domácnosti. A veľa krát ide aj o to či pri poistnej udalosti splnili kritéria poisťovne ktomu aby mohli dostať odškodnenie. Viac k tomu si môžete pozrieť vo videu tu : https://www.youtube.com/watch?v=eDJNQulJvZc&t=1s . Na čo veľa krát ľudia v súvislosti s poistením ich nehnuteľosti alenbo domácnosti zabúdajú sú asistenčné služby ktoré v časti alebo úplne tiež preplácajú niektoré náklady spojené s poistnou udalosťou v domácnosti alebo nehnuteľnosti . Viace si môžete prečítať tu v článku tu : http://www.jetoopeniazoch.sk/asistencne-sluzby-pri-poisteni-nehnutelnosti-alebo-domacnosti/

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
580
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1546
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
761
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
477
videní
02:21


Facebook loginGoogle login