2392 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Most cez Ružín má byť hotový za 152 dní

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.06.2017 07:33 | Spravodajstvo
Stavenisko si tento týždeň prevezme víťazná firma Strabag, s.r.o., ktorá oproti pôvodne navrhovanému, prichádza s pomerne jednoduchým riešením - natiahnu sa nové nosné laná. Piliere sú zdeformované len do 4 mm, čo je podľa vyjadrení KSK ešte v rámci normy.

Rekonštrukcia má byť hotová za 152 dní
Podľa riaditeľa správy ciest KSK Zoltána Bartoša: "Harmonogramy sa spresnia a všetko budeme koordinovať tak, aby sme čím skôr začali realizáciu. Dodávateľ prisľúbil dodržanie termínu, to znamená do 152 dní od podpísania zmluvy, čo je 5 mesiacov. Budeme rokovať tak, aby sme čím skôr realizovali aj administratívne práce, aj aby samotná realizácia mohla začať čím skôr." Zároveň dôjde aj k rozšíreniu stavebných prác na obchádzkových trasách. "V rámci aj bezpečnosti aj kvality objazdu rozširujeme niektoré úseky obchádzkovej trasy Zlatník - Opátka a pracuje sa aj na zosuve v úseku Obišovce – Ruské Pekľany," dodal Bartoš.

Víťazná firma predložila ponuku za 1,65 milióna eur a alternatívne riešenie rekonštrukcie. Pôvodne sa hovorilo o sume 7 miliónov eur a oprave v trvaní 12 mesiacov.

Článok si môžete prečítať na webe kosiceonline.sk

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
896
videní
02:55
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
823
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
534
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
430
videní


Facebook loginGoogle login