8179 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Búranie je ukončené, zmizla už takmer celá ulica

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.12.2017 12:31 | Spravodajstvo
Začiatkom decembra sa na Luníku IX začalo búranie bytového domu na Hrebendovej 26 - 28. Od roku 2008 je to v poradí už desiaty bytový dom, ktorý museli kvôli vážne narušenej statike asanovať. Kedysi najdlhšia ulica sídliska sa tak postupne stráca z mapy.

Mestská časť Luník IX chce získať peniaze z fondov Európskej únie na výstavbu nízkoštandardného bývania s kontrolovaným bývaním. Mesto Košice poskytlo miestnej samospráve na tento účel dlhodobý prenájom pozemkov. Realizátorom zámeru je mestská časť, ktorá bude zodpovedná aj za výber budúcich nájomcov.

Pre obyvateľov Luníka IX a neďalekej osady Mašličkovo existuje aj možnosť svojpomocnej samofinancovanej výstavby jednoduchých rodinných domov. Tento zámer je pripravovaný v spolupráci s neziskovou organizáciou ETP Slovensko. Pre rodiny, ktoré nie sú schopné samostatne bývať, má mesto záujem podporiť miestnu samosprávu v snahe zriadiť pobytové sociálne služby, poskytované v útulku alebo v nocľahárni. Za tým účelom mesto Košice prenajalo mestskej časti priestory bývalého obchodu a priestory, ktoré využívalo Tepelné hospodárstvo.

Súvisiaca videoreportáž:
VIDEO: Bývajú v bytoch, ktoré na jeseň zbúrajú


Zdroj: kosice.sk
Video: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

29481
videní
02:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6736
videní
03:08
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
451
videní
02:11
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
493
videní
02:34


Facebook loginGoogle login