K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Rok 2023 na portáli TV KOŠICE: Čo vás najviac zaujalo

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.12.2023 13:00 | Spravodajstvo
Kolektív TV KOŠICE vám ďakuje za priazeň a podporu v roku 2023. Keďže záver roka patrí bilancovaniu, hodnoteniu, či spomínaniu, rozhodli sme sa aj my urobiť prehľad tém, ktoré vás na portáli tvkosice.sk zaujali v tomto roku najviac.
-------

1. Prvé dni roka 2023 boli poznačené aj oteplením, ktoré príliš rýchlo prerušilo lyžiarsku sezónu na Jahodnej. Odstavili vleky a ani sánkari si sneh vychutnávať nemohli. Netrvalo však dlho a zima sa vrátila a s ňou aj komplikácie v doprave. 

2. Začiatok roka sa niesol aj v znamení príprav referenda. V uliciach Košíc sme sa pýtali, či sa ho zúčastnia aj obyvatelia metropoly východu. 

3. Na severnom obchvate Prešova sa finišovalo s prácami, ktorých ukončenie bolo časované na leto 2023. NDS zverejnila fotogalériu, ktorá zachytávala stav jednotlivých úsekov. 

4. Začiatkom roka bola dokončená aj "Svetlušková cesta", zaujímavá atrakcia na Furči v lesoparku. Je určená nie len pre deti, o jej vznik sa postaral Klub Rodinnej Turistiky Košice. 

5. Vo februári sa v Košiciach stala aj tragédia, ktorá dodnes nie je právne uzavretá. Na Gorkého ulici pri Jumbo centre ju spôsobil vodič BMW, pri zrážke prišli o život traja ľudia. 

6. Na Jesenského ulici došlo k zrušeniu zberného dvora Kositu, na tomto mieste by malo vyrásť 60 bytov, určených najmä na štartovacie bývanie. Plochu vyčistili a lokalitu pripravili na výstavbu. 

7. Mimoriadne obľúbenou je v Košiciach pravidelne aj výstava orchideí. Organizuje ju Botanická záhrada UPJŠ, krása a farebnosť týchto kvetov opäť lákala mnohých Košičanov. 

8. Smutnou udalosťou roka 2023 bol aj rozsiahly požiar v Banskej Štiavnici. Zachvátil mnohé historické budovy, ale aj Banku lásky, ktorú si obľúbili aj Košičania. 

9. O tom, že pod vplyvom alkoholu sa za volant nesadá sa presvedčila aj 41-ročná Košičanka. Na ulici B. Němcovej v Košiciach narazila do stĺpa, našťastie k zraneniu chodcov na frekventovanej ulici nedošlo. Nafúkala takmer dve promile. 

10. Veľkonočné obdobie sme si na tvkosice.sk spestrili aj potulkou od Milana Kolcuna. Vybrali sme sa na košickú Kalváriu. 

11. V apríli Košičanov a športových fanúšikov potešili svojimi výkonmi aj hokejisti HC Košice. Vďaka výborným výkonom to dotiahli až do finále a nakoniec získali ďalší titul majstrov extraligy

12. Na Domininikánskom námestí neďaleko "starého pľacu" dokončili obrovský komplex. Investorom boli Dominikáni, ponúka administratívne aj obchodné priestory

13. V Prešove sa v apríli zrazil kamión s osobným vlakom. Na tvkosice.sk sme vám priniesli aj autentické video. 

14. V tomto roku sa po prípravných fázach rozbehli výraznejšie aj práce na výstavbe košického obchvatu. Takto vyzerali jednotlivé úseky na jar 2023. 

15. Problém s medveďmi sme si výraznejšie uvedomili v tomto roku aj v Košiciach. V apríli na Zelenom dvore došlo k zrážke osobného auta s mladým medveďom, vážil asi 150 kg. 

16. V máji centrum Košíc opäť roztancovala štvorylka. Do obľúbeného podujatia sa zapojilo množstvo detí z košických základných škôl. 

17. Košická Hlavná ulica je považovaná za výkladnú skriňu metropoly východu. Nachádzajú sa tu historické skvosty. Jej znamenitý dojem však miestami kazia odpadky spolu s rozbitou historickou dlažbou. Ako jej stav vnímajú Košičania, na to sme sa pýtali v pravidelnej rubrike Hlas ulice

18. Na portáli tvkosice.sk sme sa vo fotogalériách venovali aj projektom, ktoré sú ešte stále vo výstavbe. Či už ide o Košickú futbalovú arénu, alebo o rozšírenie Slaneckej cesty.

19. V lete majú Košičania len málo možností, kde si môžu zaplávať alebo sa osviežiť. Hlas ulice prezradil, ako sú spokojní so službami a Kúpaliskom Rumanová

20. Dominikánske námestie praskalo koncom júna vo švíkoch. Štart kultúrneho leta na obľúbenom trhu dokonale dokonale odpálila kapela Heľenine oči. Na trhu zároveň pribudli aj novinky, vďaka ktorým je možné ľahšie rozoznať poctivých pestovateľov. 

21. Extrémy v počasí sa nevyhýbali ani Košiciam. Silné búrky priniesli opäť silný vietor aj obrovské krúpy. Počas prázdnin, ale aj v závere leta

22. Problémom Košíc je aj stav ciest a chodníkov - v meste aj na sídliskách. Hlas ulice odhalil, ako sa na problém pozerajú obyvatelia mesta.

23. V septembri centrum Košíc zaplnil už 9. ročník obľúbeného podujatia Košice Night Run. Po nútenej pandemickej prestávke si ho užili diváci aj bežci všetkých vekových kategórií. 

24. V októbri Košičania pocítili silu prírody. Zem sa triasla aj v našom meste, napriek tomu že epicentrum zemetrasenia bolo vzdialené desiatky kilometrov od metropoly východu. 

25. Známe Carpano bolo už dlhšie mimo prevádzky, nový majiteľ pripravoval jeho vizuálnu zmenu. Okrem nej sa zmenil aj názov obľúbenej prevádzky. Ako zmenu vnímali Košičania? 

26. Kedysi známe Mlyny na sídlisku Nad jazerom chátrali a zberači kovov rozobrali všetko, čo sa dalo speňažiť. Stala sa domovom asociálov a nebezpečným areálom. Novú podobu im však môže dať zmena majiteľa. Areál sa už viditeľne mení

27. Rekreačná lokalita Alpinka má novú atrakciu. Pribudlo tam unikátne 3D bludisko. Na otvorení sme nechýbali ani my. Pozrite si videoreportáž

28. Mestských častí je v Košiciach rekordné množstvo, viac ich nemá ani Bratislava. Pýtali sme sa v Hlase ulice, ktorá je najobľúbenejšia, kde sa jej obyvateľom žije najlepšie

29. Zdravotná starostlivosť na východe Slovenska sa posunie vpred. A to aj vďaka novému oddeleniu, ktoré otvorili v decembri v UNLP. Nové neurorehabilitačné centrum pomôže pacientom s návratom do bežného života, téme sme sa venovali vo videoreportáži

30. Slanecká cesta mala byť v tomto roku kompletne hotová a odovzdaná do užívania bez dopravných obmedzení. Termín sa posunul a nakoniec aj tak nedodržal. Nespokojnosť obyvateľov mesta odhalil aj Hlas ulice

31. Obyvateľov Prešova v decembri vystrašil masívny požiar, ktorý zachvátil sklad horľavých látok. Na tvkosice.sk sme vám priniesli autentické video z miesta požiaru aj fotogalériu.

32. Počas vianočných sviatkov si prajeme nech sú pokojné, požehnané a zdravé. Svoje želanie Košičanom prostredníctvom tvkosice.sk odovzdal aj arcibiskup Bernard Bober
------

Ďakujeme vám za vašu doterajšiu priazeň a podporu, veríme že nám ju zachováte aj v novom roku 2024. Prajeme vám, nech je zdravší a šťastnejší ako ten, ktorý dnes odchádza do minulosti.

Súvisiaci článok:
Doprava, počasie či stavebný boom: Aké témy vás najviac zaujali v roku 2023?
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
403
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1908
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
364
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1583
videní
02:25


Facebook loginGoogle login