K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipVieme prví

Prišla odpoveď na petíciu. Riešenie mosta VSS je stále len v plánoch.

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.07.2016 14:20 | Spravodajstvo
Téma situácie na južnom obchvate mesta a na moste VSS rezonuje medzi vodičmi dlhodobo. Bez váhania sa dá povedať, že je to jasná Achillova päta v doprave v Košiciach. Akákoľvek aj menšia dopravná nehoda na moste dokáže totiž paralyzovať dopravu takmer v celom meste.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) včera na tlačovej konferencii potvrdila to isté, čo pre TV KOŠICE už v marci, "že sa zaoberá aktualizáciou dopravného značenia na moste, ktorý spravuje. A na tento účel si dala vypracovať projektovú dokumentáciu aktualizácie dopravných zariadení a dopravného značenia".

Za urýchlené riešenie dopravnej situácie na moste VSS a na Slaneckej ceste bola organizovaná aj petícia, pod ktorú sa podpísalo vyše 1100 ľudí. Začiatkom júna ju organizátori Mgr. Roman Szilágyi a JUDr. Roman Frnčo odoslali na Ministerstvo dopravy, Národnú diaľničnú spoločnosť, Prezídium policajného zboru SR a Mesto Košice.

V pondelok bolo organizátorom doručené vyjadrenie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Z neho vyplýva, že "na riešenie predmetnej problematiky zvolala NDS, a.s. 07.07.2016 pracovné stretnutie, za účelom definovania opatrení na zlepšenie dopravno-bezpečnostnej situácie na rýchlostnej ceste R2", za účasti dotknutých orgánov a za účasti zástupcov magistrátu mesta.

Medzi opatrenia, ktoré boli na tomto stretnutí navrhnuté patrí "zníženie maximálnej povolenej rýchlosti od nenormového pripojenia od Alejovej ulice v smere na Prešov", súčasne sa navrhol "zákaz jazdy nákladných vozidiel nad 12t v ľavom jazdnom pruhu a vodiaci prach na moste VSS". Zároveň "NDS, a.s. požiada do 30.09.2016 ministerstvo o určenie použitia dopravného značenie na základe vypracovaného projektu". K prípadnému osadeniu betónových zvodidiel sa budú môcť vyjadriť až po vypracovaní statického posudku mosta, t.j. po posúdení jeho únosnosti a šírkového usporiadania dopravných pruhov.
Návrh na rozšírenie mosta VSS, vidí NDS, a.s. v relevantnom časovom horizonte ako nie celkom reálny, keďže by muselo dôjsť k vybudovaniu nového mostného objektu.

Nastavenie svetelnej križovatky, ktorá sa nachádza pod mostom VSS smerom na Maďarsko nie je možné aktuálne riešiť, vzhľadom na plánovanú modernizáciu električkových tratí v meste (MET). V dlhšom časovom horizonte a po skončení investičnej akcie MET by však bolo možné uviesť do užívania križovatku s dynamickým riadením. To však podľa vyjadrenia "nie je v kompetencii ani ministerstva, ani NDS, a.s.".

K téme riešenia Slaneckej cesty na plnohodnotnú štvorprúdovku ministerstvo uviedlo, že "v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie, príprava projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie v rámci rozvoja integrovanej dopravy mesta Košice."

Situáciu na moste VSS by mohlo čiastočne vyriešiť dobudovanie obchvatu, ten bude však kompletný podľa plánov až v roku 2021, keď sa dokončí aj úsek R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany.

Nečakaný nárast dopravy, prevažne kamiónovej však môže pre most VSS znamenať rok 2019, kedy je plán ukončenia výstavby takmer 60-kilometrov dlhého úseku štvorprúdovej komunikácie M30, Tornyosnémeti - Miskolc.

Súvisiace reportáže:
Ľady sa pohli, kompetentní riešia dopravu na moste VSS
Petícia za urýchlené riešenie situácie na moste VSS
Začne NDS riešiť most VSS? Petíciu už odoslali.

 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20109
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
490
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1898
videní
03:02


Facebook loginGoogle login