2709 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

VIDEO: Vláčik sa na Hlavnú vráti, pribudnú novinky

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.05.2017 14:49 | Spravodajstvo
Turistická atrakcia žltý vláčik, ktorý po niekoľkých dňoch prestal premávať, sa do centra Košíc od utorka opäť vráti. "Reakciou na skutočnosti, ktoré sa odohrali v uplynulých dňoch ohľadom žltého vláčika, ktorý je prioritne turistickou atrakciou je stanovisko Visit Košice také, že ceny za jazdu ostanú nezmenené a k opätovnému premávaniu dôjde od utorka 16. mája 2017. Či bude o atrakciu záujem ukáže čas a potom sa rozhodne o ďalšom postupe " - informuje výkonný riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma.

Pribudnú aj nové produkty
V rámci klasickej jazdy sa záujemcom o túto turistickú atrakciu ponúka aj nový produkt a pripravujú sa aj ďalšie, rozšírené okruhy vyhliadkových jázd. "Pripravil sa ďalší produkt v podobe skrátenej jazdy, ktorá bude trvať 15 minút. Deti do 7 rokov budú mať túto jazdu zadarmo, rodič za tri eurá. Pripravujú sa aj ďalšie produkty, ako sú napríklad jazdy večernými Košicami, alebo aj židovské Košice v iných jazykových mutáciách. Prevádzkovateľ nebude na projekt turistického vláčika po meste čerpať žiadne dotácie, ani iné príspevky z organizácie Visit Košice," – dodáva Klíma.

Jeho prevádzku chcú rozšíriť aj do ZOO a na Bankov
Prevádzkovateľ vláčika Roman Kojecký z OZ Cassovia Classic je s výsledkom rokovaní, ktoré dospeli k vzájomnej dohode dotknutých  strán spokojný. "Som veľmi rád, že zdravý rozum zvíťazil. Vyriešili sme celú túto umelo vyvolanú kauzu úplne racionálnym spôsobom. Prijal som argumenty Visit Košice, kde sme vytvorili aj produkt pre Košičanov. Budeme sa snažiť ho naďalej rozvíjať. Komunikujeme s Kulturparkom, kde už túto sobotu bude vláčik voziť deti v rámci akcie zadarmo."

Vláčik plánujú sprevádzkovať aj na Bankov, či do košickej ZOO.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20457
videní
02:33
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
903
videní
01:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5266
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
879
videní
01:42


Facebook loginGoogle login