2408 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Na kúpaliskách sa kradli mobily aj peňaženky

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.08.2017 08:08 | Spravodajstvo
Letná sezóna sa na kúpaliskách v Košiciach postupne blíži k záveru.  Tohtoročné počasie nebolo podľa prevádzkovateľov kúpalísk, a to hlavne v prvej polovici letných prázdnin, veľmi priaznivé. Aj napriek tomu si ale Košičania cestu na kúpaliska našli. Okrem príjemného osvieženia, oddychu a zábavy sa niektorí návštevníci stretli s nepríjemnou situáciou, a to krádežou. Na vyššiu opatrnosť počas návštevy kúpaliska každoročne upozorňuje aj polícia. "Aj napriek tom sme na území mesta Košice zaznamenali takéto prípady. Išlo prevažne o mobilné telefóny. Taktiež sme zaznamenali prípady krádeže, kde predmetom záujmu páchateľov bola finančná hotovosť a mobilné telefóny. Páchateľov lákajú najmä veci ponechané bez dozoru,"  ozrejmuje Jana Mesárova, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Podľa prevádzkovateľa kúpaliska Ryba Rastislava Fӧldeša, by ku krádežiam nedochádzalo, ak by ľudia častejšie využívali bezpečnostné skrinky, ktoré sú pre návštevníkov k dispozícií. "Mali sme dva vážnejšie prípady krádeže, išlo o mobil a peňaženku. Bolo to z nedôslednosti návštevníkov, ktorí nevyužili naše skrinky, ktoré sú určené na to. Ak návštevník využije túto službu, nemusí sa obávať o svoje veci."  

S podobnou situáciou sa aj napriek upozorneniam a dostupným bezpečnostným skrinkám stretli aj na kúpalisku Triton. "Žiaľ tieto schránky sa využívajú pomerne málo. V čase plnej kapacity kúpaliska sú využité iba na tretinu. Nemyslím si, žeby to bolo poplatkom, pretože je symbolický, skôr je to pohodlie návštevníkov," – dodáva správca kúpaliska Triton, Ondrej Vargic.

V prípade škody vyššej ako 266 € sa skutok považuje za trestný čin, v opačnom prípade ide len o priestupok. Aj napriek snahe a úsiliu polície, či prevádzkovateľov kúpalísk je vypátranie páchateľa týchto činov často neúspešné.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Peter Vasko23.08.2017 13:18:37

Ondrej Vargic si pekne vymysla, po prichode na kupalisko sme sa priamo na mieste kde sa predavaju listky informovali ohladom schraniek, pani v budke ani nevedela ze nieco take maju. Az navstevnik nam prezradil ze sa schranky nachadzaju v jednom z bufetov obcerstvenia a ze su beznadejne plne. Napriek tomu sme to tam isli skusit. Schranok tam maju asi 10 o velkosti vacsej penazenky. Nase veci mobil, penazenky, peniaze sme mali ako zvysok nastevnikov pod uterakom.....

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3622
videní
02:03
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1183
videní
1049
videní
02:18
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4154
videní


Facebook loginGoogle login